ТЕРИТОРІЯ СЕРВІСУ
ПН-СБ: 9.00 - 18:00

Вибираємо опалення для квартири

(04.10.2023)

Як обігріти квартиру? Це питання стає все більш актуальним, особливо перед початком зими. В опалювальний сезон кожного з нас більше турбує температура у власних чотирьох стінах, ніж на вулиці. Однак, щоб система опалення в квартирі працювала відповідно, необхідно правильно її підібрати. Варіантів для індивідуального опалення квартири досить багато, але не всі вони кожному підходять. Давайте визначимо основні переваги індивідуального опалення, які види опалення квартири доступні та розглянемо їх сильні і слабкі сторони.

Переваги індивідуального опалення перед центральним

Індивідуальне опалення – це повністю незалежна система, яка виробляє теплову енергію від власного опалювального обладнання. Ера застарілого центрального опалення у квартирі вже давно у минулому. Кожен другий активно переходить на автономне і цей факт абсолютно виправданий на сьогоднішній день, оскільки індивідуальне опалення квартири має безліч переваг, на відміну від центрального:  

  1. Ви можете самостійно керувати температурою у власній квартирі, що дозволяє створити комфортні умови відповідно до погодних умов.
  2. Індивідуальна система опалення більш ефективна, оскільки вона розрахована на роботу лише для конкретної площі, не втрачаючи енергію на нагрів некорисного простору.
  3. Ви самостійно контролюєте витрати газу на опалення квартири, економно регулюючи температуру.
  4. Власна система опалення має більш високу надійність роботи, рівень обслуговування та технічної підтримки.
  5. Ви маєте можливість вибрати те джерело тепла, яке найбільш підходить вам та вашим потребам (тепла підлога, радіатори, підлогові конвектори…)
  6. Постійна подача гарячого водопостачання.
  7. Ви можете оновлювати та модернізувати свою систему опалення за власними уподобаннями та потребами.
  8. Ви відповідаєте лише за свою систему опалення, тож немає потреби координуватися з іншими мешканцями або управляючою компанією для проведення ремонтних робіт.

Якими способами можна обігріти квартиру?

Газове опалення

Газове опалення квартири – це топ-варіант обігріву квартири за допомогою газового котла. Проте є один нюанс: від вересня 2022-го року в Україну заборонили завозити та вводити в експлуатацію газові турбовані котли. Вони вважаються як неенергоефективні та небезпечні для користування. Тому найкращим варіантом для газового опалення є конденсаційний котел, як альтернативний обігрів квартири. Найбільша його особливість полягає у принципі конденсації використаної енергії, яка раніше втрачалася у традиційних котлах у вигляді гарячих вихлопних газів. Газові конденсаційні котли вважаються максимально ефективними через використання значно більше енергії з газу для генерації тепла і менше палива для нагріву. Додатковою перевагою газового конденсаційного котла є можливість використання опалення та гарячого водопостачання в одній установці. Також сучасні газові котли оснащені системами автоматичного регулювання температури, що забезпечує більший комфорт у приміщенні.

Електричне опалення в квартирі

Опалення квартири за допомогою електричного котла - це метод, при якому використовується електрична енергія для нагріву води, яка подається до радіаторів або системи теплої підлоги для обігріву приміщення. Значною перевагою електричних котлів є те, вони не мають шкідливих викидів в атмосферу, що робить їх екологічно чистим варіантом. Електричні котли також використовуються як додаткове джерело для сучасних видів опалення, таких як теплові насоси. У прохолодні періоди, коли первинне джерело не нагріває будівлю до комфортного рівня, підключається електрокотел. Беззаперечною перевагою опалення квартири електрикою є низька вартість - немає необхідності в дорогому підключенні газу або димоходу. З мінусів – електричні котли зазвичай мають нижчу максимальну потужність. Це означає, що вони не можуть задовольнити потреби в опаленні та гарячій воді у великих будинках.

Альтернативне опалення квартири

Не випадково теплові насоси останнім часом набули великої популярності. Тепловий насос – це найпопулярніша альтернатива опалення в квартирі, яка наразі займає перше місце серед джерел теплової енергії. Теплові насоси - це екологічні пристрої, які використовують відновлювані джерела енергії (воду, повітря, грунт). За допомогою них можна не тільки опалювати квартиру, але й охолоджувати її та нагрівати воду для побутових потреб. Одним з найважливіших переваг теплового насоса в квартирі є простота монтажу і безпека експлуатації. Це сучасний спосіб опалення, який дозволяє з часом окупити інвестиції. Крім того, вам не потрібно турбуватися про щоденну роботу пристрою, оскільки його робота автоматична. Щоб встановити альтернативне опалення в квартирі не потрібно отримувати жодний дозвіл. Також тепловий насос ідеально поєднується з теплою підлогою, забезпечуючи низькотемпературний підігрів. Тепловий насос для квартири – це не тільки економія, але й більша безпека для домочадців (відсутність горючого палива), інвестиція на роки (термін служби таких пристроїв обчислюється десятками років) та екологічне вирішення питання опалення.

Які ще варіанти опалення можна вибрати для своєї квартири?

Хорошим та універсальним способом автономного електричного опалення квартири також є кондиціонери. Вони виступають більше як додаткове або запасне джерело, проте з максимальною ефективністю обігріву. Їх найбільша перевага полягає у реверсивній функції: тобто в можливості як охолоджувати приміщення, так й обігрівати його, в залежності від сезону. Кондиціонери дуже прості в обслуговуванні, не викликають складності монтажу і найголовніше – швидко обігрівають приміщення. Це вигідна інвестиція, що дозволить вам досягти теплового комфорту у найхолодніші дні.

Отже, ми підсумували основні переваги та недоліки різних видів опалення для квартири. Майте на увазі, що кожна квартира індивідуальна. І перш ніж приймати рішення, слід залучити нашу досвідчену інженерну компанію «Територію Сервісу»  для проведення оцінки вашого помешкання, розробці технічного проекту, розрахунку тепловтрат, тощо. Не існує універсального рішення для однакового опалення всіх квартир. Існує одна універсальна компанія «Територія Сервісу», яка реалізує унікальні бажання для опалення вашої квартири. 

 

Наш facebook
Приєднуйтесь до нас в мережі facebook
Підписатися
Instagram

Цей сайт використовує cookie для зберігання даних. Продовжуючи використовувати сайт, Ви даєте згоду на роботу з цими файлами. Політика конфіденційності.