ТЕРИТОРІЯ СЕРВІСУ
ПН-СБ: 9.00 - 18:00

Монтаж опалення будинку - на що звернути увагу?

(29.09.2023)

Яке опалення краще для приватного будинку, щоб ефективно його обігріти і платити за опалення якомога менше? З цієї статті ви дізнаєтеся більше про види опалення будинку, відмінності між ними і на основі цього зможете прийняти рішення, обравши для себе найкраще опалення для приватного будинку. Підвищення опалювальної енергоефективності для нової оселі – це вже не просто забаганка, а конкретна потреба.  Проблема в тому, що вибір хорошої системи опалення ще ніколи не був таким широким, тому перш ніж обирати, дізнайтеся про них більше.

Які бувають види опалення приватного будинку?

Для початку вам слід розуміти, що вибір системи опалення будинку залежить від численних факторів, таких як географічне розташування, кліматичні умови, розмір будинку, наявність ізоляції та інші індивідуальні вимоги власників. Ось декілька популярних варіантів:

Альтернативне опалення приватного будинку

Найбільш популярним варіантом альтернативного джерела теплової енергії для опалення приватного будинку є тепловий насос, який не забруднює навколишнє середовище і при цьому економить невідновлювані ресурси, використовуючи тепло з навколишнього середовища (повітря, ґрунт, вода). Теплові насоси – це нові технології опалення будинків, з ефективним та екологічно чистим методом обігріву, але які вимагають великих інвестицій на етапі встановлення. Альтернативне опалення будинку у вигляді теплового насосу привабливе саме з екологічних, економічних та технологічних причин, тому його насправді дуже часто обирають.

Обігрів будинку за допомогою звичайного газового котла

Газовий котел – один з найзручніших способів опалення для будинку і є дуже поширеним способом опалення, оскільки газ вважається одним з найдоступніших джерел енергії. Газовий котел працює на основі спалювання природного газу, що в результаті генерує теплову енергію. Ця енергія використовується для нагріву води, яка потім постачається до радіаторів або теплої підлоги.

Опалення в будинку – конденсаційний газовий котел

Конденсаційний газовий котел – це сучасне та ефективне опалення будинку. Він використовує принцип конденсації для економії енергії і вважається більш вигідним варіантом, чим опалювати будинок звичайним газовим котлом. Конденсаційний котел використовує енергію, що вивільняється під час конденсації водяної пари в результаті згоряння газу. Він має високий коефіцієнт корисної дії (ККД до 80%), що дозволяє економити значну кількість енергії та грошей.

Твердопаливні котли, як варіанти опалення будинку

Опалення в приватному будинку за допомогою твердопаливного котла – це ефективний спосіб обігріву, який не залежить від цінових коливань газу або електроенергії, оскільки має власне джерело палива (дрова, вугілля, брикети тощо) для генерації тепла. Якщо у вас є доступ до безкоштовного твердого палива, це може бути як дешеве опалення будинку, оскільки ви не залежите від зовнішніх постачальників енергії, а розраховуєте тільки на себе. Проте у твердопаливних котлах необхідно регулярно додавати паливо, що може бути не так зручно, як в автоматичних системах опалення.

Опалення в будинку електрикою

Мова йде саме про електричний котел, як варіант електричного опалення будинку. Опалення будинку електрокотлом може бути ефективним та зручним способом, особливо якщо немає можливості підключення до газової мережі. Але для нього важливо мати надійне та стабільне електропостачання для ефективної роботи системи опалення. Електричні котли мають високий коефіцієнт корисної дії (ККД), оскільки вся енергія, яка витрачається, перетворюється в тепло. І оскільки електричний котел не викидає продукти згоряння, його використання дозволяє позбутися забруднювачів повітря та димових газів.

Чим краще опалювати будинок: тепла підлога чи радіатори?

Якщо ви обрали сучасне опалення будинку у вигляді теплового насоса або конденсаційного котла, хорошим рішенням буде тепла підлога. Це найпопулярніший низькотемпературний обігрів, який дозволяє найкращим чином використовувати потенціал теплових насосів і конденсаційних котлів. Існують ще також спеціальні підлогові радіатори, які також чудово поєднуються з тепловим насосом. У разі опалення твердопаливним котлом найкраще вибрати традиційні, високотемпературні радіатори. Чи можна опалювати будинок твердопаливним котлом і використовувати теплу підлогу? Відповідь так, але за умови, що ви встановите пристрій для зниження температури води в системі опалення в приватному будинку.

Чим дешевше опалювати будинок?

Кожен господар хоче, щоб система опалення приватного будинку була надійною, довговічною і щоб в будинку завжди було тепло. Але не розраховуйте на те, що найдешевше опалення будинку з цим справиться. Встановлення опалення – це дуже важлива і відповідальна інвестиція. Так, це вимагає великих витрат, але якісне опалення окупиться вам набагато швидше, ніж постійне переобладнання та заміна системи. Найвигідніша альтернатива опалення будинків, яку ми пропонуємо і яка дозволяє досягти високого теплового комфорту та зменшити щомісячні рахунки, це опалення будинку тепловим насосом. Теплові насоси хоч і передбачають вищі інвестиційні витрати, але вони компенсуються нижчими експлуатаційними витратами. Наша компанія «Територія Сервісу» індивідуально для кожного робить розрахунок опалення будинку, детально вивчає схеми опалення приватного будинку, вираховує всі тепловтрати та фінансування ще на етапі будівництва і слідує передовим технологіям та рішенням, щоб встановити економне опалення будинку.

Бажаєте дізнатися більше про встановлення індивідуального опалення, геотермальне опалення будинку, повітряне опалення будинку чи про будь-який інший вид опалення? Телефонуйте нам прямо зараз! Ми безкоштовно проконсультуємо вас і підкажемо, яке опалення вибрати для будинку.

Наш facebook
Приєднуйтесь до нас в мережі facebook
Підписатися
Instagram

Цей сайт використовує cookie для зберігання даних. Продовжуючи використовувати сайт, Ви даєте згоду на роботу з цими файлами. Політика конфіденційності.